Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
niedowiary - blog (szalonych) naukowców niedowiary - blog (szalonych) naukowców niedowiary - blog (szalonych) naukowców

8.05.2013
środa

Zamówienia publiczne

8 maja 2013, środa,

O problemach i bezsensach wynikających ze stosowania zamówień publicznych w nauce była na blogu mowa wielokrotnie. Właśnie powstała petycja dotycząca tej sprawy. Zachęcam wszystkich, żeby nie biciem piany w komentarzach, ale własnym imieniem i nazwiskiem pod petycją opowiedzieli się za albo przeciw. Tytuł i adres poniżej:

„Realizacja PZP wiąże ręce nauce” http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=9645

Jerzy Tyszkiewicz

Ilustracja: Alter Fritz, Wikimedia Commons, licencja Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Germany

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 5

Dodaj komentarz »
  1. Ciekawy artykuł na temat tego jaki to problem i ze nie wynika on bynajmniej z przepisów europejskich można przeczytać tu:
    http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,13852790,Polska_nauka__czyli_papierologia.html

  2. Ja tam zawsze wolałem pobić pianę 🙁

  3. Chetnie bym podpisal ale list jest za dlugi i zbyt specjalistycznie napisany (nie dobrnalem do nawet 10%). Przydalby sie list z krotkim streszczeniem dla szerokiej publicznosci naukowej sklonnej do poparcia plus zalacznik z technicznymi szczegolami dla szczegolnie zainteresowanych.

  4. Wydawałoby się, że środowisko naukowe jest potężne, mnóstwo naukowców przecież zasiada w przeróżnych instytucjach państwowych,
    a tu się okazuje, że nie potrafią załatwić różnych rzeczy, nawet tak drobnych jak ta. Coś bardzo słaba jest ta naukowa zdolność argumentacji, skoro nawet swego kolegi po fachu, min. Rostowskiego, nie potrafią przekonać.

  5. Dziwi to Pana? Przecież aparat urzędowy w Polsce jest tak niewydolny, że aż szkoda gadać. Nic się w naszym kraju nie zmieni, dopóki nie zmienią się wszyscy politycy.

css.php