Matematyka górą

LOTTO wróżba

LOTTO wróżba

Wiosną napisałem o firmie, która usiłowała kłamliwie reklamować swój system do prognozowania liczb wylosowanych w LOTTO za pomocą zmyślonych polskich matematyków, rzekomo twórców Zmodyfikowanego Algorytmu Gaussa. Co gorsza, matematycy wprawdzie nie istnieli, ale mieli imiona i nazwiska bardzo podobne do naprawdę istniejących osób i mieli rzekomo pracować na prawdziwych wydziałach prawdziwych wyższych uczelni, w tym jeden na moim wydziale.

Strona chyba wróciła. Doznała wielu modyfikacji, ale jej forma plastyczna wydaje mi się podobna do tamtej, liczne fragmenty są identyczne, podejrzewam więc o to tych samych autorów. Tym razem twarzą produktu jest „Paweł Szymański, wieloletni wykładowca, matematyk, numerolog, fizyk”, ponoć z Poznania, odkrywca „Numerologicznego Algorytmu Gaussa”. (Wiosną to samo zdjęcie przedstawiało „dr. Adama Janiszewskiego z Department of Pure Mathematics & Mathematical Statistics, University of Cambridge”, współtwórcę „Zmodyfikowanego Algorytmu Gaussa”).

Co jednak najważniejsze, nowa reklama jest prawie uczciwa.

Poczytajmy:

Po latach pracy poznańskiego numerologa Pawła Szymańskiego doszło do uruchomienia Numerologicznego Algorytmu Gaussa typującego 6 liczb, które mają szansę być wytypowane w najbliższym losowaniu LOTTO. Specjalista osobiście sprawdził skuteczność swojego algorytmu. Doświadczenia potwierdziły: wygenerowane liczby dają realną szansę wygranej. Teraz postanowił podzielić się z nami rezultatami swojej pracy.

Nic tej deklaracji zarzucić nie można. Każdy układ niepowtarzających się liczb od 1 do 49 daje realną szansę wygranej.

Dalej:

Algorytm analizuje liczby od 1 do 49 uwzględniając ich właściwości numerologiczne. Następnie wytypuje 6 liczb, których układ astralny będzie najkorzystniejszy. Przed każdym losowaniem Lotto otrzymasz SMS zawierający wróżbę z numerami. Jedyne co Ty musisz zrobić, to skreślić podane liczby w najbliższej kolekturze i czekać na losowanie.

Czy znasz inny sposób, który tak skutecznie przybliży Cię do wygranej?

No faktycznie, jeśli płaci się za wróżbę, to trudno mieć potem o cokolwiek pretensje.

No i na końcu:

Nie czekaj dłużej! Zrób pierwszy krok, by stać się milionerem!

Pamiętaj! Program „Trafione liczby” to:

  • Realna szansa na główną wygraną

  • Prawdopodobieństwo dowolnej wygranej 1 do 8

  • Prosty sposób na spełnienie marzeń i zostanie milionerem

  • W 100% legalna metoda na wygraną w Lotto

  • Wykorzystanie wiedzy i doświadczenia polskich naukowców

  • Zero ryzyka. Ty podejmiesz decyzję o wysłaniu kuponu

Ponownie wszystkie deklaracje brzmią wiarygodnie, z wyjątkiem tej o szansie dowolnej wygranej 1 do 8. Prawdopodobieństwo wylosowania co najmniej trójki w LOTTO wynosi trochę mniej niż 1 do 50, ale nie zdziwiłbym się, biorąc pod uwagę wyraźnie widoczną ostrożność autorów i zawiłe regulaminy samego LOTTO, gdyby istniała interpretacja, przy której 1 do 8 da się obronić.

Z drugiej strony, ten fragment to dosłowna kopia z wiosennej strony, więc może tylko niewystarczająco starannie usunęto z niej fałszywe obietnice.

A teraz poprawiający humor deser: za jeden esemes z wróżbą trzeba zapłacić 5 złotych netto. W czasach, gdy reklama oparta była na autorytecie matematyków, jeden esemes kosztował 25 złotych.

Drodzy Tegoroczni Maturzyści: jeśli ktoś z Was rozważa zajmowanie się numerologią i karierę zawodową wróżki bądź wróża, niech się poważnie zastanowi: na studiowaniu matematyki wychodzi się 5 razy lepiej.

Jerzy Tyszkiewicz
Ilustracja i fragmenty strony na prawach cytatu.