Technika komentowania

I. Przy pisaniu komentarzy podstawowe wyróżnienia w tekście można uzyskać za pomocą tagów html.

  • <b>Tekst</b> produkuje Tekst
  • <i>Tekst</i> produkuje Tekst
  • <u>Tekst</u> produkuje Tekst
  • Link dodaje się tak: <a href=”http://adres.linku”>Tekst linku</a>

II. Kopiowanie fragmentów tekstu z Worda albo wprost z naszego bloga do pola komentarza czasem produkuje nierozpoznane znaki, które WordPress wyświetla potem jako znaki zapytania. Dotyczy to przede wszystkim cudzysłowów i znaku -, który Word i WordPress zwykle przerabiają automatycznie na nieco dłuższą od niego półpauzę.

Po skopiowaniu fragmentu tekstu do pola komentarza trzeba ręcznie usunąć te znaki i wstawić je znowu wprost z klawiatury.

III. Nadmiar linków w komentarzu (a także kilka innych jego cech) może spowodować zatrzymanie przez system antyspamowy.  W takiej sytuacji są dwa rozwiązania.

  • Napisać kolejny komentarz, zawierający wyłącznie prośbę o odblokowanie. Ktoś z autorów uwolni go wówczas i skasuje prośbę jako zbędną.
  • Napisać maila na adres „niedowiarowie na gmailu”.

Prosimy o zrozumienie, że nie możemy zagwarantować natychmiastowej reakcji.

IV. W razie próby dodania komentarza zakończonej odpowiedzią systemu “Tego artykułu nie można komentować” należy ponownie załadować stronę, po zapamiętaniu wpisanego komentarza (na przykład w schowku za pomocą Ctrl-C). Po tej operacji zwykle komentarz można już dodać.

Ważne newsy, kompetentne analizy.
Subskrypcją Premium podzielisz się z Bliskimi.

Wypróbuj za 11.90 zł